Strona główna » Materiał zewnętrzny » 5 rzeczy charakteryzujących dobre buty dla dziecka

5 rzeczy charakteryzujących dobre buty dla dziecka

buciki

buty-dla-niemowlakaDzieci, które opanowały już trudną sztukę chodzenia niemal nie zatrzymują się. Każdy rodzic malca w wieku kilkunastu miesięcy wie, że szkrab nie chodzi, a biega. Jest go wszędzie pełno. Aby przemieszczanie się malca było zdrowe i bezpieczne bardzo ważne jest odpowiednio dobrane obuwie. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając buty dla swojej pociechy.


1. Wygląd

W teorii wygląd butów nie jest najważniejszy. Buty powinny być przede wszystkim wygodne i zdrowe dla małych nóżek. Jednak w praktyce to design przyciąga oko kupującego. Dlatego wchodząc do sklepu rozejrzyj się i poszukaj wśród bucików dziecięcych modele, które są Twoim zdaniem najładniejsze. Obecnie w sprzedaży jest ogromna liczba butów nie tylko zdrowych, ale także ładnych, więc z pewnością znajdziesz kilka idealnych par dla swojej pociechy.

2. Miejsce na palce

Nóżka małego dziecka jest niewielka, ale musi mieć trochę miejsca w bucikach dla paluszków. Dlatego fizjoterapeuci zachęcają do wyboru butów o zaokrąglonych noskach. Większa przestrzeń na palce umożliwia swobodne poruszanie się całej stopy i utrzymanie odpowiedniej pozycji w czasie chodzenia. Podczas wybierania obuwia warto zwrócić uwagę na markę Bobux, która od lat współpracuje ze specjalistami, dzięki czemu buty z tym logo są idealnie dopasowane do potrzeb małych dzieci.

3. Miękka podeszwa

Wybierając buty dla dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na podeszwę. Powinna ona być elastyczna, aby nie utrudniała chodzenia małemu dziecku. Jak sprawdzić, czy podeszwa jest odpowiednia? Najprostszym sposobem jest delikatne zgięcie buta. Jeśli podeszwa ugina się, obuwie będzie dobre. Podczas wybierania obuwia dla malca trzeba pamiętać, że podeszwa letnich butów różni się od tej w obuwiu zimowym. Kozaki mają podeszwy nieco twardsze i grubsze, ale powinny także łatwo uginać się.

4. Materiały

Obuwie dziecięce powinno być wykonane z wysokiej jakości, naturalnych materiałów. Poszukując idealnych bucików warto postawić na modele wykonane z naturalnej skóry lub tkaniny. W szafce malca pojawiają się często kalosze zrobione z tworzywa sztucznego. To doskonałe obuwie do zabawy w kałużach lub w ogrodzie, niemniej jednak nie należy do najzdrowszych dla małych stóp.

5. Rozmiar

Wielu rodziców kupując buty dziecku wybiera modele w większym rozmiarze, z nadzieją, że posłużą dziecku nieco dłużej. Jest to błąd. Za duże buty sprawiają, że noga dziecka źle układa się w nich, a to utrudnia naukę prawidłowego chodzenia. Dlatego wybierając obuwie dla malca należy dokładnie zmierzyć jego stopę. Do długości stopy należy dodać 1 cm i wybrać buty o wyliczonej długości.

W sklepach można znaleźć dziesiątki modeli obuwia dziecięcego. Poszczególne buty różnią się wyglądem, rozmiarem i materiałami z jakich zostały wykonane. Jednak mimo tak dużej liczby butów z pewnością uda się wybrać model idealny dla każdego dziecka.

Przeczytaj także: Pierwsze buty dla dziecka